Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Prudké mykanie dieťaťa

    Dobrý večer, mali sme návštevu a manželov brat si vzal môjho 3,5 ročného syna na ruky a začal ho natriasať (akože zo srandy), púšťal ho akože mu padá z rúk a potom ho na poslednú chvíľu chytil, pričom synovi prudko myklo hlavou dozadu, potom mi povedal, že ho pritom zabolelo v ušku... zľakla som sa, či sa mu pri takých prudkých pohyboch hlávky nemohli niečo stať, alebo už je veľký na syndróm traseného dieťaťa? Vopred ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Nuž, keďže som nevidela pohyb, akým ho Váš švagor natriasal, ťažko sa to vyhodnocuje. No zabolieť v uchu ho v princípe mohlo. A prudký pohyb hlavy dozadu tiež neznie ako ideálny typ hry (nabudúce by možno mohli zmeniť štýl). Syndrómu traseného dieťaťa by som sa však v tomto prípade skôr neobávala. S pozdravom doki Katka