Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Kolísanie bábätka

    Chcem sa ešte spýtať bábätko mi žial spí len vo vajíčku novorodenec no musím to vajíčko hupat zo zadu do predu. Nie silno len chcem vedieť či je to bezpečné. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! No nie je to ideálne, akby Vám nespal nikde inde. Poloha vo vajíčku niekedy vyhovuje deťom, čo majú reflux, ale určite to nie je vhodná poloha na dlhodobé spanie. Nuž musíte len skúšať, ako sa mu bude lepšie spať v postieľke. Napríklad aj v páperovej perinke, dnes sú rôzne, všelijaké a väčšine detí perie vyhovuje. Alebo, ak trochu zvýšite polohu postieľky na jednej strane. Poskúšajte, verím, že niečo bude vyhovovať. S pozdravom doki Katka