Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Syn odmieta pokračovacie mlieka

    Dobrý deň, pani doktorka, syn ma rok aj 8 mesiacov ale stále pije (len v noci) Bebu 2. Od roka sme sa snažili prejsť na cislo 3 (dokonca by už mal byt na čísle 4) ale neúspešne. Dokáže vypiť len dvojku, z ostatných vracia (skúšali sme aj iné značky, ani jednu nedokázal prijať, hneď vracal). Skúšali sme aj kravské mlieko, ale tiež vracia a nechce ho pit (ale jogurty normálne papa, a s mliečnymi vyrobkami v jedle nema problem). Nevadí, že stále pije v noci Bebu cislo 2 určenú pre 6-12m deti? V noci pije tak 3-4x (niekedy aj viac). Vďaka .

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Vôbec nevadí, že pije stále dvojku. Nie je nutné, aby mal ďalšie a ďalšie čísla, len preto, že už má vek, ktorý do daného čísla spadá. S pozdravom doki Katka