Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Brusko

    Dobry fen syncek ma 17 dni. Krmim ho mojim mlieckom aj umelym nutrilon comfort and colic. Vacsinou hned po krmeni v case od 10:00 do 15:00,ked dopije flasku zacne upenlivo plakat aj hodinu a pol v kuse. Kaka aj prdiky ma pocas dna. Mimo tohto casu alebo aj v noci pri spanku sa niekedy krci akoby ho bolelo brusko. Do kazdeho mliecka,kazde 3 hodiny davame aj 25 kvapiek espumisanu.nie je to vela? Su to koliky? Chceli ny sme skusit kvapky coliprev. Poprosim vas nazor.vdaka

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Pekný deň prajem! Čo sa týka Espumisanu, skôr odporúčam dávať tak 6-8kv. s každým papaním, nie tak veľa - 25kv. K tomu Coliprevu - v princípe môžte vyskúšať. Avšak ešte predtým by som skúsila probiotiká. V princípe akékoľvek, len ich treba potom striedať. Keď miniete tie prvé, potom treba kúpiť iné, potom zase iné, atď. Či má Vaše bábätko koliky, sa takto ťažko hodnotí. Potrebovala by som vedieť ako si priberá. Či grcká, či len po jedle alebo aj hodinu dve od jedenia. Môže byť aj prejedný, možno už máte viac mlieka, ako z úvodu a nepotrebuje toľko dokrmu, môže mu vadiť niečo z vašej stravy. Je tých možností naozaj veľa a my môžme len dedukovať pomocou rôznych informácií a skúšať riešenia. Najvhodnejšie bude si o tom podebatovať na najbližšej poradni s Vaším lekárom- pediatrom a, keby ste tam nemali priestor, môžme si podebatovať cestou videokonzultácie vrámci vasaokidoki.sk. Taktiež si môžte kúpiť knižku "Pediatria pre zvedavých rodičov" a prečítať si tam článok o bruškových boľačkách. Možno Vás to niekam nasmeruje. A tiež, ak ste ešte nezvažovali, môžte skúsiť laktačné poradenstvo - niekedy, keď sa upraví technika dojčenia, zmiernia sa aj bolesti bruška. Toľko dáke nápady. Verím, že sa niečo z toho osvedčí, S pozdravom doki Katka