• dvojita davka euthyroxu

    Pozdravujem, pan doktor.
    Som na zaciatku tehotenstva, cca 4+4, beriem Euthyrox 75mg 1/2 tbl kazde rano, omylom som vcera uzila celu tabletu. Mala som popoludni par hodin pocit tlaku na hrudi, trochu busenie srdca, vecer priznaky pominuli. Moze to mat nejake negativne vplyvy na plod?
    Velka vdaka

    Dobrý deň,
    myslím, že jednorázová vyššia hladina eutyroxu by nemala nič spôsobiť, ale v takto včasnej gravidite treba vo všeobecnosti počítať až s 20% rizikom potratu vždy.