• Svalovica na zadku v tehotenstve

    Dobrý deň, pán doktor,

    chcem sa podeliť a poradiť ohľadom môjho problému. Som na konci 17 týždňa a už začiatkom tehotenstva mávam akoby svalovicu na zadku. V prvom trimestri som to mávala občas, len tak z ničoho nič, keď som dlhšie cez deň sedela, večer som už pociťovala silnú svalovicu na zadku, bolo namáhavé vstať z postele no vždy to do rána prešlo, preto som to neriešila s mojím ošetrujúcim lekárom. Minulý týždeň som bola na kontrole a všetko bolo v poriadku. Lenže včera som robila ako každú sobotu veľké upratovanie (utieranie prachu, pranie, vysávanie + varenie a pod.) - tak ako vždy. Potom som si sadla a hneď nastúpila svalovica na zadku, zase som ledva vstala z postele aj v noci ledva otočiť sa na bok a trvá to do dneska, je to lepšie ale stále ma to dosť bolí, keď chodím tak je to fajn ale ako si náhle sadnem je ťažké postaviť sa. Na kontrolu idem o 2 týždne. Chcem sa spýtať, či je to normálne alebo mám vyhľadať urgentne môjho gynekológa. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    v tehotnosti sa mení celkovo postoj a zapájajú sa svaly, ktoré sú mimo graviditu v kľude, preto máte svalovicu.
    Vyhľadajte nejakého fyzioterapeuta a môžete si s ním zacvičiť.