• Anopyrin 100mg/denne v tehotenstve

    Dobry den pan profesor,

    chcela by som sa opytat na pouzivanie lieku Anopyrin 100mg v tehotenstve, resp. od 12. tyzdna tehotenstva.

    Po vysetreni na hematologii (diagnoza: asymptomaticky Heterozygot Protrombin G20210A) mi z krvi vysli mierne vychylene hodnoty:
    lahsi deficit AT III (72,2%)
    D-dimery HS (0,738 mg/l)

    Zhnotnotena som bola, ze vysledky su este stale v norme a zatial nie je potrebna profylaxia LMWH, no nasledne mi doktorka nasadila 1x 100mg tabletu Anopyrinu denne. Prekvapilo ma to.

    Zaujimalo by ma ci je uzivanie tohto lieku v tehotenstve bezne v takychto davkach a ci je to bezpecne, resp. kvoli comu sa uziva.

    S mojim gynekologom som sa zatial neradila. Ide o prve tehotenstvo.
    Dakujem za nazor.

    Dobrý deň,
    anopyrín v tehotnosti používame často, hlavne ako prevenciu pred preeklampsiou. Ak usúdil hematolog, že je potrebné Vám ho nasadiť, tak ho môžete bez obáv užívať.