Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,233 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • očkovanie proti čiernemu kašlu

  , Autor: Mrs.Furby

  Dobrý deň, p. doktor,
  chcem sa opýtať, v ktorom týždni tehotenstva odporúčate očkovanie proti čiernemu kašľu vakcínou Boostrix? Tak aby mala význam aj pre novorodenca.
  Ďakujem

Podobné otázky

 • Preventívna prehliadka

  , Autor: Katik.M

  Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je vhodné absolvovať preventívnu prehliadku u všeobecného lekára počas tehotenstva, alebo to nechať až na obdobie po pôrode. Aktuálne som 29tt.
  Zároveň by som chcela absolvovať očkovanie proti čiernemu kašľu, momentálne mám ale vrchol alergickej sezóny a do toho genitálny herpes, ktorý mávam opakovane, pri oslabení organizmu. Predpokladám, že bude vhodnejšie s očkovaním počkať, kým tieto problémy nezmiznú, alebo na to netreba brať ohľad?
  Je možné a vhodné spojiť očkovanie proti čiernemu kašľu aj s očkovaním proti tetanusu, alebo ich radšej rozdeliť?
  Za odpoveď vopred ďakujem!

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň
  uvedené očkovanie sa vysoko odporúča, či nemáte kontraindikáciu musí povedať Váš praktik, ja ako pôrodník Vám ho určite navrhujem.
  Pri genitálnom herpese by ste mali v poslednom mesiaci tehotnosti brať preventívne Herpesin 3x400 mg až do pôrodu, aby nedošlo k výsevu a nemuseli Vám robiť zbytočný cisársky rez.
  Očkovanie možno spoji´t.

 • Mäkký krčok

  , Autor: Lenka Lenka

  Dobrý deň p. doktor,

  1, Od začiatku tehotenstva som užívala Utrogestan 100mg 1-0-1. Pri postupnom vysádzaní mi zmäkol krčok. USG nález bol však 34mm, bez funnelingu. Gynekológ mi znova nasadil Utrogestan 200mg 0-0-1. Nález sa zatiaľ nemení, PNku mi nenavrhol, telesne šetrenie tiež nie. Je namieste žiadať PN?

  2, odporúčate v tehotenstve očkovanie proti čiernemu kašľu?


  Dakujem