Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Očkovanie

  , Autor: VeronV

  Dobry den pan doktor, som v 30. tyzdni tehotenstva a chcela by som sa zaockovat na cierny kasel. Lekarka mi dala recept na vakcinu boostrix, ale nie je nikde dostupna. Existuje nejake nahrada za tuto vakcinu, alebo nemate informacie kedy bude znova dostupna? Dakujem.

Podobné otázky

 • očkovanie proti čiernemu kašlu

  , Autor: Mrs.Furby

  Dobrý deň, p. doktor,
  chcem sa opýtať, v ktorom týždni tehotenstva odporúčate očkovanie proti čiernemu kašľu vakcínou Boostrix? Tak aby mala význam aj pre novorodenca.
  Ďakujem

 • Cierny Kasel_ockovanie

  , Autor: dasad

  Dobry den pan doktor,

  chcela by som sa informovat ohladne ockovania na cierny kasel. mam 38r, momentalne som 23 tyzdni a toto je moje prve tehotenstvo. Tiez raz do tyzdna chodim pracovne do Brna. Kedze momentalna situacia s ciernym kaslom sa zhorsuje, chcela by som sa opytat ci odporucate ockovanie na cierny kasel v tehotenstve.
  Dakujem

 • Čierny kašeľ

  , Autor: Berinka

  Dobrý deň,
  Nakoľko sa rozširuje ochorenie čierneho kašľa , chcela by som sa Vás opýtať , či odporúčate očkovanie v 31. tt . Je to podľa vás bezpečne respektíve má to význam ? Chcela by som tak chrániť svoje dieťa po narodení . Ďakujem za odpoveď

 • Preventívna prehliadka

  , Autor: Katik.M

  Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je vhodné absolvovať preventívnu prehliadku u všeobecného lekára počas tehotenstva, alebo to nechať až na obdobie po pôrode. Aktuálne som 29tt.
  Zároveň by som chcela absolvovať očkovanie proti čiernemu kašľu, momentálne mám ale vrchol alergickej sezóny a do toho genitálny herpes, ktorý mávam opakovane, pri oslabení organizmu. Predpokladám, že bude vhodnejšie s očkovaním počkať, kým tieto problémy nezmiznú, alebo na to netreba brať ohľad?
  Je možné a vhodné spojiť očkovanie proti čiernemu kašľu aj s očkovaním proti tetanusu, alebo ich radšej rozdeliť?
  Za odpoveď vopred ďakujem!

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň
  uvedené očkovanie sa vysoko odporúča, či nemáte kontraindikáciu musí povedať Váš praktik, ja ako pôrodník Vám ho určite navrhujem.
  Pri genitálnom herpese by ste mali v poslednom mesiaci tehotnosti brať preventívne Herpesin 3x400 mg až do pôrodu, aby nedošlo k výsevu a nemuseli Vám robiť zbytočný cisársky rez.
  Očkovanie možno spoji´t.

 • Posilnenie imunity

  , Autor: mum001

  Dobrý deň prajem, tesne pred otehotnením som dobrala 7 dňovu kúru na báze betaglukanov (arko defenses) na posilnenie imunity počas chripkovej sezóny, chcem sa však opýtať či táto stimulácia imunitného systému na začiatku tehotenstva nemôže byť problémom nakoľko v tehotenstve dochádza prirodzene k oslabeniu imunity, ďakujem za odpoveď.