Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,189 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Posilnenie imunity

  , Autor: mum001

  Dobrý deň prajem, tesne pred otehotnením som dobrala 7 dňovu kúru na báze betaglukanov (arko defenses) na posilnenie imunity počas chripkovej sezóny, chcem sa však opýtať či táto stimulácia imunitného systému na začiatku tehotenstva nemôže byť problémom nakoľko v tehotenstve dochádza prirodzene k oslabeniu imunity, ďakujem za odpoveď.

Podobné otázky

 • Beznádej

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.Potrbujem súrne Vašu radu,lebo už neviem ako.Som v 23 tt a od zaciatku tehotenstva sa mi objavuje kvasinkovy zápal.Lekar mi predpisuje macmirol,ale nezaberá,skúšala som aj výplach rosalgine.Bojím sa že dietatku to poškodí a k tomiu mám ešte aj placenta previa.Prosím odpovedzte mi čo najskôr.Vopred ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  kúptei si dve balenia canesten vaginálny krém, je plne v tehotnosti bezpečný a účinný. Liečba musí byť dlhodobá, aspoň 14 dní. A potom si kúpte vaginálne tablety lactovag na posilnenie imunity pošvy a berte ich do konca gravidity.

 • výtok

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.
  Chcela by som sa spýtať čo znamená biely až žltkastý zápachový výtok. Som v 32. týždni tehotenstva. Občas je taký silný, že cítim ako vyteká von (skoro ako moč pri močení). Mám nízko položenú placentu, brala som aj magnezium pretože sa mi skrátila na prednej stene (teraz je to už lepšie) môže to spolu nejak súvisieť? A tvrdne mi aj bruško. Pohyby citím a sú aj vidieť :-) ale občas keď ma malý kopne do ľavého boku tak to bolí, je to taká ostrá a nepríjemná bolesť. (moja gynekologička mi povedala, že toto je v tehotenstve normálne ale mne sa to nezdá).
  Za odpoveď vám vopred ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa.