Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,568 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Beznádej

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.Potrbujem súrne Vašu radu,lebo už neviem ako.Som v 23 tt a od zaciatku tehotenstva sa mi objavuje kvasinkovy zápal.Lekar mi predpisuje macmirol,ale nezaberá,skúšala som aj výplach rosalgine.Bojím sa že dietatku to poškodí a k tomiu mám ešte aj placenta previa.Prosím odpovedzte mi čo najskôr.Vopred ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  kúptei si dve balenia canesten vaginálny krém, je plne v tehotnosti bezpečný a účinný. Liečba musí byť dlhodobá, aspoň 14 dní. A potom si kúpte vaginálne tablety lactovag na posilnenie imunity pošvy a berte ich do konca gravidity.

Podobné otázky

 • Bolesť neznámeho pôvodu

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, mám problém, ktorý ma trápi, už dlhší čas, dokonca som to pri poslednej poradni povedala aj doktorke.
  no mňa strašne niekedy až neznesiteľne bolieva bruško v oblasti, kde som pred tehotenstvom mala slepé črevo-niekde medzi pupkom a pravým bedrovým bokom. keď sedím, tak sa nič nedeje, ale keď sa pohnem, typu chôdza, alebo sa zohnem zaviazať si šnúrku na topánke, pozametať smeti a nehovoriac o prechádzke = beznádejná bolesť. stáť musím každých 200metrov-no vzdialenosť, kedy si musím dať prestávku sa stále skracuje. keby som mala pridať do kroku, to ani neprichádza do úvahy, lebo by ma asik na mieste vystrelo. a keď som toto povedala doktorke, tá ma ubezpečila, že táto moja bolesť nemá žiaden vplyv na krčok maternice a ešte povedala, že tá bolesť môže byť spôsobený tým, že sa na tom mieste môže (ale nemusí) nachádzať chrbátik bábetka, a k tomu sa ma ešte spýtala, či ma na tom boľavom mieste kope bábetko- no kope,ale jak kedy.no a že mám byť rada, že sa neotváram, lebo som v 29.tt, čo by neznamenalo nič dobré. ale čo mám robiť, keď si potrebujem ísť niečo vybaviť? ja fakt neviem, čo mám robiť. neviem, či mám byť spokojná s odpoveďou, ktorú som dostala a jednoducho to vydržať,alebo mám ísť mimo poradňu k doktorke, že sa to prosto nedá ďalej tolerovať-tá bolesť. na mieste je aj otázka, ako bude ona postupovať. u mňa sa ten problém s bolesťou vyskytol už na začiatku tehotenstva, asik tak 8.tt . doktorka mi vzala krv. keď sa ukázalo zvýšené množstvo leukocitov povedala, že mám v tele nejakú zápalovú látku, že to preto sú tie leukocity zvýšené a povedala mi že si mám ísť kúpiť do lekárne "MAGNÉ B6" , že nebudem mať pocit tvrdnutia bruška (čo som mala mimochodom tiež), že budem pokojnejšia a že by ma to malo ukľudniť a nejako stimulovať tú bolesť. no nejako to prešlo ale zasa sa to objavilo, keď som to "MAGNÉ B6" prestala brať( na odporúčanie doktorky, lebo už beriem CALIBRUM-MAMI-nejaké vitamíny pre tehotné). no ako ja som z toho dosť zmätená. neviem, čo si mám o tom celom myslieť. poradíte, že čo ďalej? ďakujem za skorú odpoved aj s vysvetlením.