• Echokardiol.usg

    , Autor: laura207

    Dobry den pan Dr, moja reumatologicka ma poslala pre pozitivitu antifosfolipidovych protilatok na prenatalnu echokardiologiu plodu, vraj len pre istotu a je na mne ci tam pojdem. Mam za sebou 2x MA. Teraz vyzera byt vsetko OK s liecbou, plod rastie aj na morfolog.usg bolo vsetko OK. Aj napriek tomu by ste mi odporucili ist na ten echo usg? Je to vobec bezpecne pre plod take monitorovanie srdiecka? Som v 24tt.dakujem

    Dobrý deň,
    echokardiografia je bezpečné vyšetrenie. Pozitívne antifosfolipidové protilátky znamenajú rôzne riziká pre plod (predčasný pôrod, rastové zaostávanie) neprinášajú však riziko štrukturálnych anomálii. Avšak ja osobne by som echokardiografiu plodu odporučil, budete mať istotu, že srdiečko plodu je v poriadku.
    V budúcnosti bude potrebné merať rast plodu každých 14 dní a sledovať celkovo jeho stav.