• Vermox v tehotenstve

    , Autor: Nikola92

    Dobrý deň, som v 7. tt, dnes mi všeobecná lekárka predpísala vermox ( mám hlísty, boli viditeľné na wc...), výsledok zo stolice ešte nemám, bola som aj u gynekologičky, a tá mi povedala, že vermox môže zapríčiniť genetické vady plodu, ale mám ho radšej zobrať, aby hlisty nespôsobili závažnejší problém.
    Mala som ekzém, aj silné bolesti brucha, zatiaľ som bez príznakov.
    Vermox som ešte neužila, bojím sa, že to ublíži plodu a zároveň sa bojím, že sa vo mne premnožia hlisty. V príbalovom letáku sa neodporúča vermox v 1.trimestri....som veľmi nešťastná....
    Prosím vás o váš názor na vermox v tomto štádiu tehotenstva? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    vermox sa neodporúča do 12. týždňa tehotnosti. Ale v prípade, že hlísty robia vážne problémy, je podanie liečby indikované, napriek tomu, že nemáme jasné údaje o bezpečnosti Vermoxu v tehotnosti. Hlísty v tehotnosti môžu spôsobiť problém s vylučovaním žlče u matky.