• Kľudový režim

    , Autor: Kika_211

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, som v 28 tt a dnes mi lekár oznámil, že musím nabehnúť na kľudový režim. Bola som v takom strese, že som úplne prepočula čo sa vlastne deje. V karte mám však zaznačené tieto termíny: Tv sono CK 33mm, funeling v dĺžke 8mm do 4mm.TAS poloha hlav., postavenie I., placenta ant. Vedeli by ste mi prosím povedať o čo sa vlastne jedná, či to znamená, že sa otváram a či je možnosť, že keď budem teraz mať 2 tyzdne kludovy rezim a užívať magnezium, do ďalšej prehliadky ( mam naplánovanú cervikometriu), že sa to zmení a budem môcť normálnejšie fungovať a sem tam ísť aj do práce? ...Cítim sa úplne v poriadku, brucho mi netvrdne, nemam ani kŕče, pohyby cítim a vytok mam tiez v norme. Veľmi pekne Vam vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    kľudový režim neznižuje riziko predčasného pôrodu ani u žien, ktorým naozaj hrozí. Cervikometria 33 mm je v norme a Vy nemáte zvýšené riziko predčasného pôrodu oproti ostatným tehotným. Najlepšie na tom je to, že zrejme predčasne neporodíte (nemáte riziko) ale všetci (asi aj vrátane Vášho lekára) budete presvedčení, že vďaka tomu kľudovému režimu :). Vidím, že aj magnézium ste dostali, tiež nemá vplyv na predčasný pôrod.