• Utrogestan

    , Autor: Hunty

    Dobrý deň. Som v 9.týždni tehotenstva a nevedome som používala utrogestan peroralne. Predpísal mi ho doktor, ale nepovedal mi ako ho mam užívať. A ja som nevedela ze sa užíva vaginálne. Hrozí niečo môjmu bábätku?

    Dobrý deň,
    utrogestan sa môže užívať perorálne aj vaginálne. Na začiatku tehotnosti je to jedno, ako sa podáva, pri prevencii predčasného pôrodu po 26. týždni by sa mal podávať vaginálne, aby sa vstrebával rovno do krčka a spevnil jeho štruktúru. Vášmu zárodku z tejto strany nič nehrozí.