• Väčší plod

    Dobrý deň,
    podľa pôvodného výpočtu a doterajších meraní by som mala byť v 35tt (34/5). Na ultrazvuku mi však dnes namerali hodnoty BPD aj FL na 39/0 s komentárom, že mi museli vyrátať zlý termín, čo podľa mňa nie je možné. (podľa posl. M a aj meraní počas 29 týždňov), až v 29+0 bolo bábo väčšie - na 30tt. (k počatiu mohlo dôjsť aj o týždeň skôr).
    Test na cukrovku som mala 27.4. a výsledky boli ok (pred 3,3 a po záťaži 4,6).
    Primár na oddelení mi odporučil prísť na glukózový profil, aby sme cukrovku vylúčili. Mohla mi vzniknúť za necelé 2 mesiace cukrovka a dieťa tak veľmi narásť?
    Môže byť bábo až o toľko veľké kvôli genetike? Je to chlapec a ja mám 180cm a partner je ešte vyšší a silný (100kg, môj otec 190cm).. Pôrodná hmotnosť všetkých však bola v norme.(môj prírastok v tehot. do 10 kíl)
    Môže to byť znakom nejakého poškodenia dieťaťa, keď mám všetky ostatné výsledky v poriadku alebo bude len jednoducho veľké?
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    Fakt, že niekto na základe UZV v treťom trimestry chce upravovať termín znamená, že sa v uzv nevyzná a aj jeho meranie tak môže vyzerať. Aj to, že chýba najdoležitejší rozmer AC - obvod bruška, svedčí o tom, že na nález "kolegov" nemusíte brať žiadny zreteľ.