Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Väčší plod

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  podľa pôvodného výpočtu a doterajších meraní by som mala byť v 35tt (34/5). Na ultrazvuku mi však dnes namerali hodnoty BPD aj FL na 39/0 s komentárom, že mi museli vyrátať zlý termín, čo podľa mňa nie je možné. (podľa posl. M a aj meraní počas 29 týždňov), až v 29+0 bolo bábo väčšie - na 30tt. (k počatiu mohlo dôjsť aj o týždeň skôr).
  Test na cukrovku som mala 27.4. a výsledky boli ok (pred 3,3 a po záťaži 4,6).
  Primár na oddelení mi odporučil prísť na glukózový profil, aby sme cukrovku vylúčili. Mohla mi vzniknúť za necelé 2 mesiace cukrovka a dieťa tak veľmi narásť?
  Môže byť bábo až o toľko veľké kvôli genetike? Je to chlapec a ja mám 180cm a partner je ešte vyšší a silný (100kg, môj otec 190cm).. Pôrodná hmotnosť všetkých však bola v norme.(môj prírastok v tehot. do 10 kíl)
  Môže to byť znakom nejakého poškodenia dieťaťa, keď mám všetky ostatné výsledky v poriadku alebo bude len jednoducho veľké?
  Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  Fakt, že niekto na základe UZV v treťom trimestry chce upravovať termín znamená, že sa v uzv nevyzná a aj jeho meranie tak môže vyzerať. Aj to, že chýba najdoležitejší rozmer AC - obvod bruška, svedčí o tom, že na nález "kolegov" nemusíte brať žiadny zreteľ.

Podobné otázky

 • hypotrofia plodu

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý den
  som v 33tt bola som v poradni a dokor ma objednal na prietoky ktore sa robia v 36tt.ale mna poslal hned na buduci týžden ževraj je mala mensia tak 1-2týžne a že to može byt hypotrofia plodu .Co to znamena?a ake su riyika?da sa to liecit?Za odpoved dakujem.....

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  1. 1-2 týždne NIE JE HYPOTROFIA !!!!!!!! je to normálna odchýlka, a ak je plod symetrický, tak može byť aj menší o 3 týždne. Som zvedavý, kam posiela pacientky ak majú o 2 týždne vačší plod, asi k veterinárovi
  2. Hypotrofia znamená poruchu rastu plodu
  3. riziká Vám zrejme nehrozia
  4. liečiť sa to nedá, iba sledovať