• dojčenie a užívanie Seroxatu

    Dobrý deň.
    Momentálne som v 34.t.t. Už 2 roky sa liečim na panickú úzkostnu poruchu a beriem(aj počas tehotenstva) Seroxat tbl. 30mg denne.Chcela by som vedieť Váš názor na užívanie tohto lieku počas dojčenia, či môže mať nejaký vplyv na bábätko. Rada by som tiež dojčila, nakoľko prvé dieťa som dojčila skoro 2 roky(to som však bola bez liekov) .
    Ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    vyberám z informačného letáku:

    Pokud užíváte Seroxat, navštivte před tím, než začnete kojit, svého lékaře a požádejte ho o radu. Poraďte se se svým lékařem o možnosti kojení během užívání přípravku Seroxat.

    Takže navštívte psychiatra, ktorý Vám ordinoval Seroxat a poraďte sa s ním, či je nutné ho užívať ďalej.