Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,568 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • plodovy vak + anembryomola

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktor,

  chcela by som sa opytat. Bola som dnes 5.4.11 na ultrazvuku v ramci preventivnej prehliadky a zobrazil mi plodovy vak, ale moja lekarka tam zatial plod nevidela. Zvlastne je, ze posledny sex s manzelom sme mali cca. treti februarovy tyzden, a 26.2.11 som mala menzes, potom opat 26.3.11, zdal sa mi normalny ako vzdy, krvacanie alebo spinenie medzi menzesmi som nemala. Plodovy vak mal podla mojej lekarky myslim 9 mm.....bola som trosku v soku z toho, ze mozem byt tehotna, tak som sa neopytala, v ktorom tyzdni som mohla byt. Moja lekarka povedala, ze sa jej mam ozvat, ak dostanem, pripadne nedostanem v aprili menzes, a potom sa uvidi, mala by som mat okolo 21.4.11. Mohlo by ist o tehotenstvo, len plod este nie je viditelny, alebo som uz mohla potratit a ani o tom neviem, lebo jedine krvacanie bolo presne v case menzesov? Robila som si dnes aj 2x tehotensky test, ukazal sa 2x ako negativny. Dakujem za odpoved

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  9 mm gestačný vačok je cca. 5. ukončený týždeň a nie je nutné vidno plod. Ale osobne si myslím, že sa nejednalo o gestačný váčok, ale o niečo iné (tzv. pseudogestačný váčok) ak máte testy negatívne, tak tehotná nie ste. Viac Vám neporadím, pretože som nevidel UZ nález.