• champix

    Dobry den pan doktor!

    Dlhu dobu citam vasu poradnu, skusala so maj vyhladat odpovede na tuto temu, ale ziadna nebola najdena.
    Zacnem po poriadku. Minuly rok v aprili som potratila v 12-tom t.t. Bolo to moje druhe tehotenstvo.( Prve dopadlo dobre a uz sest rokov sa tesime zo syna.)
    Po potrate som zacala velmi fajcit.No tuzba po dietatku prekonala strach a chceli sme sa o dalsie dieta pokusit znova, no to som najskor musela prestat fajcit. Kedze sa mi nedarilo na odporucanie lekara a znamych som skusila tabletky champix. Fajcit som prestala uz po 12-tich dnoch uzivania, avsak zistila som , ze som tehotna. Otehotnela som asi tri dni pred zacatim uzivania champixu, to je sest tyzdnov dozadu. Vtedy som este nevedela, ze ich budem uzivat. Tabletky som prestala uzivat hned ako som zistila, ze som tehotna. No na pribalovom letaku je jasne napisane, ze sa v tehotenstve uzivat nesmu, pri testoch na zvieratach zistili, ze poskodzuju plod. Ucinnou latkou je vareniklin. Mozete mi napisat,ake poskodenia dietatko moze mat? Mam velke vycitky, ze sama som mozno ublizila dietatku.
    A dalsia vec, od vynechania menstruacie mam stale bolesti v podbrusku, su to menstruacne bolesti. Pomerne silne.

    Vopred dakujem, za odpoved. Pekny den. M.

    Dobrý deň,
    na začiatku plod reaguje všetko alebo nič, ak sa poškodil vareniklinom, tak sa potratí, ak prežije, tak poškodený nebol.
    Inak vareniklin nie je vyslovene nebezpečný v tehtnosti, iba jeho účinky na plod nie sú známe, preto sa nedoporučuje.