• Tehotenstvo po konizacii

    Dobry den,

    1/2010 som porodila zdravu dcerku SC,11/2010 som bola na konizacii, v 12/2010 som zistila, ze som tehotna. Momentalne som v 15tt a vysledky z dnesnej poradne ma velmi zarmutili : Hrdlo 1cm uzavrete. Bola som odoslana do rizikovej poradne s odporucanim na serklaz a kludovy rezim.

    Aku mam sancu normalne donosit dieta? Je nutne odteraz len lezat vo vyvysenej polohe?

    Dakujem

    Dobrý deň,
    potrebná je cervikometria - meranie funkčnej časti čípku ultrazvukom. Síce po konizácii je zvýšené riziko predčasného porodu, ale efekt cerclage je sporný.