• 21.tt

    Dobrý deň pán doktor,

    v 15.tt som začala krvácať, mala som mäkký krčok, ten sa upravil liekmi Duphaston a Asccorutin.Teraz som v 21. týždni a po kontrole USG mi bolo zistené, že plod je uložený veľmi nízko, aj pohyby cítim skoro až pri lonovej kosti. Môj ošetrujúci lekár mi jedine zakázal pohlavný styk. Chcem sa opýtať na možné riziká (či môžem potratiť)a čomu sa mám vyvarovať, nakoľko mám doma 13mesačné dieťa a som naň sama.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    tento nález je síce rizikový z potratu, ale potrebná je tzv. cervikometria - meranie dlžky čípku ultrazvukom Ak je skrátená pod 25 mm, tak je riziko potratu reálne, ale nedá sa mu v podstate nejako zabrániť.