Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • vysledky z ultrazvuku

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,
  z triple testov mi zistili podozrenie, ze dietatko moze mat downov syndrom (1:190). Vykonali mi opakovane testy a ak budu opat nepriaznive, v buducom tyzdni by som mala absolvovat amniocentezu. Teraz som v 17/3 tyzdni. Prve odbery mi robili v 15/2 a teraz opakovane v 16/7. Taktiez v 16/7 tt mi bol vykonany ultrazvuk, preto by som sa chcela spytat, ci hodnoty BPD - 38mm, FL - 23 mm, placenta - anter.I su v norme. V sprave z ultrazvuku nic ine nie je uvedene. Dakujem za Vasu odpoved.

Podobné otázky

 • vysledky z ultrazvuku z 31tt

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, som v 31 tt. Dnes mi lekarka robila prietoky a do spravy mi napisala plac. vo funde nezrely. Co to znamena? A tiez co znamena skratka MM? Pri prvom ultrazvuku mam napisane MM+ a pri druhom uz len MM. Dakujem

 • Výsledky z ultrazvuku pochybnosti

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý pan doktro chcem vedieť vaš nazor na výsledky ultrazuvku, ktoré mi boli robené 24.6.2009 A podla poslednej menštruácie som v tom čase bola v 33tt, kedže termiín porodu mam 19.8. ale mam pochybnosti vo vysledkoch ultrazuku či dieta nejak nezaostáva vo vývine kedže výsledky su pp. priečne post.I AP+, BP:78.2/29.6tt/, FL:59.6/31.0tt/, placenta na zs, SID:2.93. Najek mi to stými týždnami nesedí nemalo by to byt vyrovnane ked je to 33tt?