Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,513 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Tehotna s danou?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den.Mala by som na vas takuto otazočku. Uz rok mam zavedene vnutromatern.teliesko danu. Som velmi spokojna,az doteraz. Posledny tyzden ma pobolievaju prsia,konkretne bradavky, mam nafuknute brucho, posledna menstruacia,kt.bola asi pred 2tyzdnami bola tiez divna. Mala som ju tyzden,ale len 2dni som mala poriadnu MS, ostatne som mala špinenie. Asi tyzden po MS som mala tak 2dni taky hnedočerveny,viac červeny vytok. A teraz mam zvyseny vytok,ale biely.Mozem byt tehotna aj ked mam to teliesko dana zavedene? Viem ze ziadna antikoncepcia nie je stopercentna. A druha otazočka by bola či je to zle,ked otehotniem aj ked mam to teliesko. Ci je nejako dietatko ohrozene. A ci sa to teliesko musi okazite vybrat.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  aj pri vnútromaternicovom teliesku možete byť tehotná, riziko zlyhania je cca. 7 prípadov na 100 žien.
  Ak ste tehotná, potom máte vyššie riziko mimomaternicovej gravidity, určite si spravte čo najskor tehotenský test, ak bude pozitívny, navštívte gynekológa.
  Ak budete tehotná v maternici, máte vyššie riziko potratu, ale obvykle sa plod zdarne donosí a porodí aj s Danou.