• výsledok USG

    Dobrý den pán doktor,chcela by som Vás poprosiť o radu..Toho času mi mešká menštruacia 13ty deň,pozitívny tehot.test sa mi ukázal až pred tromi dňami (tj na 10den po očakávanej menštruácii).Ale k dnešnému dňu necítim žiadne tehot.príznaky okrem meškajúcej menštruacie a pozit.testu.Ráno som začala špiniť (bledohnedý výtok),dr mi robil vagin.USG s týmto záverom-sp.Portio konické,bránka priečne štrbina,uterus v AVF niečo väčší sliznica v ňom len 11mm,okolie bez nálezu dougal volný,obe ovaria norm.velkosti.
    Dr mi povedal,že tam našiel prázdnu maternicu,nález nezodpovedá dlžke tehotnosti-podla neho by som vraj mala byť už v 7týždni,a nevie vylúčiť ani mimomaternicové tehot. aj ked to zatial na to nevizerá..Pán doktor som z toho zmätená,prosím poradte mi,ako je možné,že mám pozit.test-nemôže sa stať,že som otehotnela až ku koncu cyklu a preto ešte nič nevidno na USG?Prípadne ako sa rieši takýto stav?..dostanem menštruaciu samovolne alebo kyretáž..?Dakujem velmi pekne za odpoved!

    Dobrý deň,
    sú tri možnosti:
    1. otehotnela ste neskor a plod sa na ultrazvuku objaví časom
    2. otehotnela ste normálne ale plod sa neujal a vstrebal sa
    3. ste tehotná mimo maternicu

    Tento stav sa volá tehotnosť nejasnej lokalizácie, potreba je sledovanie ultrazvukom a hladiny HCG v krvi.