• upresnena otazka

    Dobry den pan doktor,
    za Vasu predoslu odpoved Vam dakujem, no chcem este upresnit moju otazku: Chcela by som vediet, ci sa moze oplodnene vajicko javit na ultrazvuku ako vajicko vo folikule (teda neviem, ci sa nemohlo vajicko zahniezdit na nespravnom mieste a tak sa javit ako neoplodnene).
    Obavam sa mimomaternicoveho tehotenstva, nakolko mi menzes meska tyzden, test bol pozitivny a pri ultrazvukovom vysetreni vajecnikov 22.10.(vysetrenie zvnutra) mi lekar povedal, ze mi dnes resp. zajtra praskne folikul a budem mat ovulaciu. Ostala som zaskocena, pretoze som ju mala mat uz cca 4 -5 dni za sebou a z toho prekvapenia som sa nic ani nepytala. (S manzelom sme mali nechraneny styk ale to bolo na 8.den (12.10) od zaciatku menzes (5.10.) a teda som ani neratala s oplodnenim. Preto som aj ostala zaskocena pozitivnym tehu testom )Ja samozrejme navstivim mojho lekara, len tento tyzden je este na nejakm kongrese, tak preto musim cakat este cely tyzden.

    Dobrý deň,
    to čo videl na ultrazvuku mohlo byť normálne žlté teliesko, ktoré sa v tehotnosti vytvorí. MImomaternicová tehotnosť spravidla nie je vidno na ultrazvuku, prípadne vyzerá ako zrazeniny, nie ako folikul.