• Streptokok a tehotenstvo

    Dobry den pan doktor,
    mam streptokoka B a som druhy krat tehotna. Pri prvom tehotenstve ma lekar preliecil antibiotikami v 34 tyzdni a do porodu a mi streptokok vratil. Pri porode sa moj syn nakazil a musel brat antibiotika. Momentalne som v 37 tyzdni a na zaklade vlastnych skusenosti a taktiez prestudovanych materialov viem, ze je zbytocne liecit ho pred porodom. Moj lekar vsak s mojim nazorom nesuhlasi. Dosiahla som aspon to, ze ma zacal liecit antibiotikami az v 36 tyzdni s nadejou, ze sa mi bacil do porodu nevrati. Ked som lekarovi vravela, ze chcem antibiotika az pri porode, tak krutil hlavou, ze sa to tak nerobi, len pri vaznych pripadoch... Na moje naliehanie, ze co ak sa mi to vrati mi kazal do porodu robit vyplachy posvy kazdy treti den prostriedkom aquitox-D. Chcela by som poznat Vas nazor na vyplachy spominanym prostriedkom.
    Dakujem
    Ivana

    Dobrý deň,
    Váš lekár nepostupuje správne, ak Vás lieči pred porodom a nie počas neho. Streptokok skupiny B sa vracia je to bežný komenzál, antibiotiká sa dávajú kvoli novorodencovi. Uvažujte o zmene lekára.