• :)

    Dobrý deň pán doktor,píšem vám lebo neviem čo si mám o tomto myslieť.Som tehotná a čakám tretie babatko,21.7.2010 som bola na prvom sone podľa menštruácie termín bol vyrátaný na 28.01.2011,podľa poslednej menštruácie som teda bola vtedy v 12+6,lenže pán doktor na sone mi robil sono sondou po bruchu a tam mi povedal,že plod buď je mŕtvy alebo tehotenstvo nezodpovedá danému týždňu,našťastie vnutorne sono ukázalo že babatko žije a podľa sona som vtedy bola v 7+1.Dnes som bola na poradni,tak pan doktor počítal termín podľa sona a ten mu vyšiel na 8.3.2010,a podľa sona som mala mať poslednú meštruáciu 1.6.2010,ale ja som mala poslednú 23.4.2010.Keď ma pozeral tak stále krútil hlavou,že skrátka tá maternica je väčšia ako by mala byť v tomto týždni-teraz momentálne som 10+2,tak idem na sono o dva týždne.Prosím vás pána doktor čo si myslíte o tej maternici a o tom ako sa mi kopli takmer o mesiac s termínom,pritom pán doktor veľmi dobre vie,že mávam veľmi nepravidelnú menštruáciu.Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    termín podľa menštruácie je nezaujímavý a až v 40% naprosto nepresný. Jediný presný termín je podľa prvého ultrazvuku najlepšie v 8.-12. týždni.