Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,163 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Paretin - tehotenstvo - kojenie

  , Autor: laura82

  Dobry den pan doktor, opat by som Vas chcela velmi pekne poprosit o radu. Tri roky som brala antidepresiva Paretin pre panicku poruchu. V auguste 2009 som na odporucanie psychiatra AD postupne vysadila. Citila som sa celkom dobre aj po vysadeni paretinu. V novembri 2009 som otehotnela. Momentalne som v 26 tt. Antidepresiva od augusta neberiem. ale opat zacinam pocitovat prejavy panickej poruchy ako busenie srdca, tlak na hrudi, pocit strachu, zle pocity z uzavretych priestorov.... Pan doktor, zaujima ma, aky vplyv by malo na dietatko keby som znovu od siedmeho mesica zacala uzivat paretin, ci je pre plod v tomto stadiu tehotenstva nebezpecny a ako je to potom s kojenim a uzvianim peretinu. Tiez ma zaujima, ci je paretin zlucitelny s uzivanim fraxiparinu 03 koty si denne picham pre hustnutie krvi v tehotenstve. Velmi pekne Vam dakujem za odpoved. s pozdravom Laura.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  najprv by ma zaujímalo, kto Vám dal Fraxiparine, v poslednom čase je to ako mor medzi slovenskými gynekologmi, na základe nejakých náberov do žien pichajú pomerne drahé a zbytočné injekcie.
  Paretin musí predpísať psychiater na základe vyšetrenia. Ak je indikovaný tak sa može brať.