• Paretin - tehotenstvo - kojenie

    Dobry den pan doktor, opat by som Vas chcela velmi pekne poprosit o radu. Tri roky som brala antidepresiva Paretin pre panicku poruchu. V auguste 2009 som na odporucanie psychiatra AD postupne vysadila. Citila som sa celkom dobre aj po vysadeni paretinu. V novembri 2009 som otehotnela. Momentalne som v 26 tt. Antidepresiva od augusta neberiem. ale opat zacinam pocitovat prejavy panickej poruchy ako busenie srdca, tlak na hrudi, pocit strachu, zle pocity z uzavretych priestorov.... Pan doktor, zaujima ma, aky vplyv by malo na dietatko keby som znovu od siedmeho mesica zacala uzivat paretin, ci je pre plod v tomto stadiu tehotenstva nebezpecny a ako je to potom s kojenim a uzvianim peretinu. Tiez ma zaujima, ci je paretin zlucitelny s uzivanim fraxiparinu 03 koty si denne picham pre hustnutie krvi v tehotenstve. Velmi pekne Vam dakujem za odpoved. s pozdravom Laura.

    Dobrý deň,
    najprv by ma zaujímalo, kto Vám dal Fraxiparine, v poslednom čase je to ako mor medzi slovenskými gynekologmi, na základe nejakých náberov do žien pichajú pomerne drahé a zbytočné injekcie.
    Paretin musí predpísať psychiater na základe vyšetrenia. Ak je indikovaný tak sa može brať.