Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,176 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Nízky tlak a nevoľnosť

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Som v 34.t.t. a takmer po každom jedle (aj keď zjem napr. jogurt) mi príde nevoľno, skoro na odpadnutie, musím si ľahnúť, "predýchať to". Mám diagnostikovanú tehotenskú cukrovku, ktorá je pod kontrolou diabetológa a hodnoty mám po diéte v poriadku a podľa diabetológa moja nevoľnosť nesúvisí s cukrovkou. Poslednú dobu mám aj nízky tlak (okolo 90 na 60, ale nie stále, pretože v poradni mám vždy ukážkový) kedy cítim hučanie v ušiach, zaľahnutie. Neviem či túto nevoľnosť mám spájať s nízkym tlakom? Ale prečo potom po jedle? Prosím poradťe, kým sa dostanem k môjmu gynekológovi.
  Veľmi pekne ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je možné, že máte nízky tlak a po jedle sa Vám nahrnie krv do tráviaceho traktu a klesne Vám tlak viac, pite kávu a tmavý čaj, možno by nebolo zlé skontrolovať krvný obraz.