Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,179 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • sú rozmery symetrické?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den prajem,bola som na usg v 30.tt,a chcela by som sa opýtat či su rozmery dieťatka symetrické:HC31/2,BPD32,ABD27/2,Fl29/5.Nie je hlavička vačšia a brucho menšie?čo znamená poloha PPH-KP?Hodnoty prietokov:RI-0,64,PI-0,98,S/D-2,7.Placentu mám uloženú vpredu.Ďakujem velmi pekne za vysvetlenie

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  bruško je menšie o 3 týždne, preto je vhodné ultrazvuk s určitým časom zopakovať, či rastie. Prietoky sú v norme. PPH-KP je divné pph poloha pozdlžna hlavičkou - koncom panvovým - je to nezmysel, buď je hlavičkou alebo koncom panvovým.

Podobné otázky

 • prietoky a rozmery

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň Pán doktor. Chcela by som sa opýtyť na výsledky z UZV. BPD:88mm, HC:320mm, AC:350mm, FL:72mm, odp. 36+6tt. PV v norme, Flow RI au 0,57, BFC:0
  Váhu odhadol lekár na 3300g. V čase porodu vraj môže mať 4000g. Sú rozmery symetrické? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a prajem príjemný deň.