Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,077 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • plexus chorioideus cysta

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den p. doktor,

  na morfologickom ultrazvuku v 20tt mi lekár oznámil, ze nas chlapcek ma v hlavicke cystu. Presne je v sprave napisane: v oblasti praveho glomus plexus chorioideus cysta CP priemeru 6,5mm. Viem, ze je to vraj bezne (aspon tak mi to vysvetloval) a ze do cca 25tt by sa mala vstrebat, ale ze moze byt v hlavicke aj po porode. Chcem sa opytat, ci to moze mat nejake nasledky v pripade, ze sa nevstreba ani do porodu a ci sa to potom nejako riesi.
  Podla reakcie lekara usudzujem, ze to zrejme naozaj nie je ziadna tragedia a je to bezne, ale napriek tomu... povedzte buducej mamicke, ze babatko ma v hlave cystu, ale je to ok.... neda mi na to nemysliet.

  Dakujem za odpoved.

  Eva

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  izolovaná cysta plexus chorioideus naozaj nič vážne neznamná, ale určite je vhodné dokladné vyšetrenie ultrazvukom, lebo ak je cysta súčasťou viacerých vád, potom je prognóza menej priaznivá.