• RA

    dobry den
    momentalne uzivam lieky aflamil, plaquenil a HAK regulon. Chem sa spytat, ci tieto 2 lieky treba vysadit uz pred planovanym otehotnenim alebo staci po zisteni tehotenstva?
    A druha ot: mam velmi nepravidel munstruaciu(aj 4-5 mes. nic)pomoze mi len HAK alebo lutenyl.Da sa otehotniet aj bez neho v mojom pripade alebo nie?
    dakujem za odpovede

    Dobrý deň,
    aflamil je bezpečný ale plaquenil obsahuje chinín a v tehotenosti sa nedoporčuje, vhodné je ho vysadiť pred otehotnením, ale nutná je konzultácia s reumatologom.