• KP v 37tt

    Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu. Som v 37tt a babo sa mi tento tyzden otocilo a je v polohe KP. Je este sanca, ze sa otoci hlavickou dole? Jeho predpokladana vaha teraz je 2900kg. Toto je moje tretie dietatko. Obidve predchadzajuce som rodila spontanne. Nakolko mi uz pri operacii zlcnika skakal tlak, bojim sa narkozy. Pocas vsetkych gravidit som bola sledovana internistom, kvoli zvysenemu tlaku, nastastie nebolo potrebne podavat ine lieky, len magnezium. Ako mam odhadnut schopnosti pracoviska/lekara viest porod zadockom? A ake su rizika cisarskeho rezu? Mam 36rokov. Ako je to s rizikom trombozy? A preco moze mat dietatko problemy s dychanim? Da sa odobrat pupocnikova krv aj pri cisarskom porode, alebo je tam vyssie riziko pre matku a dietatko? Dakujem vam velmi pekne za vase odpovede.

    Dobrý deň,
    ako treťorodička porodíte aj koncom panvovým bez komplikácii, osobne by som cisársky rez určite nerobil. Pupočníková krv sa dá odobrať aj pri cisárskom reze.