• odtok vody

    Dobry den,

    prave som citala odpoved, ktoru ste dal jednej buducej mamine. Vraj ked jej odtecie voda ma ist do nemocnice. Ja teraz cakam 2 babatko, pri prvom som presne podla toho ako mi to povedali na poradni, ze ked mi odtecie voda mam ist do nemocnice, som pekne naklusala, hoci som nemala kontrakcie, voda mi tiekla akokeby som cikala. Nebol to masivny odtok.
    S odtekajucou vodou som tak stravila 2 dni, kde si ma nikto ani poriadne nevsimol, 2x za den ma dali na monitor a rano pri vizite a vecer pri vymene lekarov ma pozreli a to bolo vsetko. 2 dni som tam pocuvala rev buducich mamiciek, krik a nervozne poznamky lekarov, hundranie sestriciek, vobec mi to nepomohlo, bolo to krajne neprijemne. Po 2 dnoch pochodovania po schodoch a chodbach mi po uplatku od manzela dali vyvolavacku.
    Nestacilo by ist sa dat pozriet svojmu gynekologovi do poradne? Ten by spravil to iste co jeho kolegovia v nemocnici, kardiograf ma aj v ambulancii.
    Skutocne nechcem, zazit to co pri 1 dietati a 2 dni kvasit v nemocnici.

    Dakujem a zelam pekny den.

    Dobrý deň,
    pri odtoku plodovej vody máme možnosť 24 hodín čakať na spontánny začiatok porodu, pretože ak to začne samo, je to vždy lepšie.
    Po 24 hodinách začíname porod vyvolavať. Avšak aj prvých 24 hodín natáčame CTG (monitor) každé 3 hodiny a raz za 12 hodín sledujeme krv matky na zápalové parametre. Po 12 hodinách sme povinní podať do žily antibiotiká až do porodu, ako prevenciu infekcie novorodenca.
    Ak má matka v pošve streptokoka skupiny B tak sme aktívni hneď od začiatku.