• hypotrofia

    Dobrý deň. Mám otázku týkajúcu sa hypotrofie. Moja gynekologička ma poslala na sono s tým, že sa jej nezdala veľkosť bruška. Dňa 26.10 mi namerali takéto hodnoty BPD/hbd - 68/27+4, FL/hbd - 27+0, FAC/hbd - 208/25+1, váha - 930g, placenta - F,ZS, IPP/A/B 2,7, RI - 0,64. gest.vek/vyp. - 30+0/26+4. V tomto dni som podľa poslednej menštruácie bola v 30+0, ale podľa prvného sona, podľa, ktorého mi aj vypočítali TP na 11.1. som bola v 29+0. Na základe týchto údajov ma hospitalizovali s nálezom Hypotrofie a počas daľších 13 dní mi kontrolovali prietoky, ktoré boli vždy v norme. Dňa 8.11 ma znovu premerali: BPD/hbd - 74/29+6, FL/hbd - 55/28+3, FAC/hbd - 240/28+1, váha - 1280g, placenta - F,ZS, IPP/A/B 2,8, RI - 0,65, gest.vek/vyp. - 31+6/28+6, podľa prvého sona som bola v 30+6. Lekár mi tvrdí, že dieťa zaostáva o 3-4 týždne, no mne sa vidí, že len o 2. Chcem sa teda opýtať, či je náš stav závažný, či máme vačšie riziko, že dieťaťu neskôr prestane momentálna výživa postačovať a teda prestane rásť a bude musieť von.

    Dobrý deň,
    prvý ultrazvukový nález bol naozaj varovný, dieťa bolo asymetrické a menšie, ale mne sa zdá, že dynamika rastu je normálna (12 dní bol odstup meraní a bruško plodu narástlo o cca 3 týždne), takže si myslím, že momentálne sa nejedná o hypotrofiu plodu a dieťa je symetrické a v poriadku.