• hypotrofický plod

    Dobrý deń.V 30 týždni tehotenstva mi na UZV doktor povedal, naše dieťa je približne 2 týždne pozadu vo vývoji. Váži vraj 1200 g. Prietoky boli dobré a ani otvárať sa nezačínam. Kázal mi prísť až o dva týždne a vraj ho znova zmeria a potom sa uvidí. Chcem sa spýtať či je takáto odchýlka normálna a či to ešte naše malé dobehne. Môže to byť genetického charakteru, kedže ja som mala pôrodnú váhu 2,80 kg a môj manžel 2,6O kg. Veľmi sa bojím, aby sa bábo narodilo v poriadku. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    odhad 1200 g nie je pre 30. týždeň žiadna hypotrofia. Ak je dieťa symetrické tak sa vobec nemusíte stresovať. Určite za 14 dní lekár potvrdí, že narástlo.