• bolesti v podbrusku

    Dobry den.Niekedy v marci /aprily ma zacalo pichat v podbrusku na pravej strane.bolesti sa objavovali s prestavkami pocas dna a vecer sa stupnovali.po tyzdni sa bolest preniesla aj na lavu stranu.lekar ma vysetril pohmatom,a urobily mi vysetrenie mocu.predpisal mi prehanadlo lebo predpokladal ze bolest sposobuju creva ktore ma tlacia ked nemam pravidelnu stolicu.(tu som nikdy pravidelnu nemala).vysledky mocu boli negativne na vsetko.po 10 dnoch som bola u lekara znovu lebo teraz napriek pravidelnej stolici bolesti neprastavali a parkrak som musela zobrat aj ibuprofen.znova ma vysetril pohmatom,urobil tehotensky test-negativny (beriem injekcnu antikoncepciu kazde 3 mesiace do svalu uz 4 roky,menzes som 4 roky nemala),a odber z krcka maternice.vysledky negativne.predpisal mi spazmolityka a objednal ma na USG.USG vysetrenie tiez nic nenaslo.bolesti po dvoch mesiacoch dost ustupili.objavuju sa uz len sem tam vasinou pri potrebe na stolicu ak som ju nemala den alebo dva,ale obcas aj pri pravidelnej.ide skutocne o tlak criev alebo by som si mala pytat este nejake vysetrenia?dakujem pekne Stanka

    Dobrý deň,
    zrejme naozaj išlo o problém s črevami, ale bez vyšetrenia Vám neporadím, pretože gynekologické potiaže sú zistiteľné hlavne pohmatom.
    Taká pomocka je, či sa bolesti zhoršujú pri pohlavnom styku, vačšinou sa gynekologické potiaže zhoršujú pri styku.