• problem

    Dobry den. Kedze mam gynek. problemi ako bolest pri styku,bolest podbruska,zlty vytok a spinim pred a po menstruacii tak mi doktorka spravila odber na chlamydie a este 1 skumavku na nieco ale neviem na co,ze ak mam nejaku bakteriu tak tam vyrastie. Chlamydie mam prekonane,nie aktivne. A z tej 1 skumavky vyrastol st. agalaciae. V podstate mi doktorka povedala ze mi nic nie je. Ja sa vsak citim inak. Viete mi poradit na co mi asi doktorka zabudla zobrat stery? Ked vy odoberate vzorky tak na jeden ster sa beru aeroby a anaeroby a na druhy ureaplazmy a mykoplazmy? proste rozmyslam ci moja dr. mi z toho jedneho steru mohla dat vykultivovat vsetky bakterie...dakujem

    Dobrý deň,
    Vaše problémy sposobujú hlavne:
    chlamýdie, kvapavka a trichomonas vaginalis.
    Ureaplazmy a mykoplazmy - ich úloha pri vzniku gynekologického zápalu je nejasná.
    Osobne si myslím, že na základe klinického obrazu by som myslel na nedoliečené chlamýdie a vhodná je dlhodobá dokladná antibiotická liečba - dvojkombinácia. A liečba partnera.