• Interrupcia

    Dobrý deň pán doktor, rada by som vedela, či ešte stále platí, že za umelé prerušenie tehotenstva zo zdravotnej indikácie /napr. vek nad 40 rokov, RTG ožiarenie/ sa neplatí. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ak je ukončenie tehotnosti potratom indikované lekárom, tak to hradí poisťovňa.
    RTG ožiarenie NEPOŠKODZUJE PLOD a NIE JE TO INDIKÁCIOU K ZABITIU PLODU.
    Len na okraj.