• Bolestivý prsník

    Dobrý večer! Chcem vás poprosiť o radu.Už pomaly tretí rok kojím.Prvé dieťa bude mať 3roky a druhé má rok. Doteraz som žiaden problém nemala, až teraz ma začal pravý prsník pobolievať pri dotyku, časť je aj začervenaná. Nie je stvrdnutý, ale zdá sa mi že tam sú nejaké malé hrčky. Môže ísť o zápal? Nemám zvýšenú teplotu. Stále som nechávala plnší prsník malej a väčšia, keď sala sa ten druhý ešte viac naplňal. Teraz už kojím obe deti na striedačku. Čo to podľa vás môže byť? Ako mám postupovať? Ďakujem za radu.

    Dobrý deň,
    skor ide o upchatie mliekovodov, nejde o zápal. Doporučujem studené obklady, jemnú poklepovú masáž. Doporučuje sa aj studený tvaroh prípadne strúhaný zemiak. Ak by Vám vybehli horúčky tak navštívte lekára, aby Vám napísal antibiotiká.