• Menštruácia a polipy

    , Autor: Bambuľka z

    Dobrý deň prajem
    Chcela by som sa Vás opýtať, bola som 12.12.2023 na odstránenie polipov, menštruáciu mávam pravidelne s občasným meškaním lenže priebeh menštruácie je u mňa dosť bolestivý a počas krvácania sa mi tvoria veľké zrazeniny a krvácanie je veľmi intenzívne silné menštruácia je prerušovaná a to tak že krvácam dva dni intenzívne a potom sa to na deň dva preruší tak že si myslím že je menštruácie koniec a následne na to sa mi vráti ešte so silnejším krvácaním a krvácanie je s veľkými zrazeninamy. A stále mám aj bolesti v podbrušku. Môže to prosím vás súvisieť s tými polipamy ktoré som mala. A ako často by sa malo kontrolovať či sa polipy nevrátili, sú nejaké príznaky ktoré môžu poukazovať na to že ich mám znovu. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

    Dobrý deň,
    takéto krvácanei môže byť aj pri polypoch, preto je vhodná kontrola ultrazvukom u Vášhy gynekológa. Ak by nenašiel príčinu, možno zvážiť antikoncepciu.