Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Meškajúca menštruácia a operácia

  , Autor: kacusik69

  Dobrý deň, o týždeň mám nástupiť do nemocnice kvôli operácii (dg. Schlofferov tumor). Menštruáciu som mala mať 16. júna, tak som nepočítala s tým že by mi extra dlho meškala aj napriek tomu že som vysadila antikoncepciu (ktorú som brala z dôvodu nepravidelného cyklu) a objednala som sa teda na termín 5.7. Bola som v piatok (24.6.) u môjho gynekológa a ten mi pichol agolutín, no menzes stále nikde. Zajtra mám absolvovať už interné predoperačné vyšetrenie a v piatok ARO predoperačné. Za akú dlhú dobu po pichnutí agolutínu by sa menštruácia mala dostaviť, resp. čo robiť ak sa nedostaví, príp. čím to môže byť spôsobené? Tehotná by som nemala byť a samozrejme viem že odklad operácie bude v tom prípade nutný.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  po podaní agolutínu sa menštruácia dostaví obvykle do 14 dní. spravte si tehotenský test. Schloferov tumor je predsa drobná hrčka v podkoží a nechápem takéto procedúry.