Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • perioda po sekcii

  , Autor: odbornik2

  Dobry den, pan doktor, chcela by som Vas poziadat o radu. Som 4 mesiace po sekcii, komplikacie ziadne, okrem menstruacie. Prichadza v intervale 21 dni, pricom 2 dni pred zacatim krvacania mavam stavy, ktore sa daju prirovnat chripke /slabost, malatnost, zvysena teplota/ a samotne krvacanie trva 1 a pol dna, namiesto 4-5 dni, ktore som mala pred tehotenstvom. Neviem, ake dlhe je obdobie, ktore sa povazuje za klasicke v ramci stavu "unormalnenia" sa po porode, alebo je vhodne, navstivit gynekologa. Za Vasu radu vopred dakujem.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  nepíšete, či kojíte, preto predpokladám, že nie.
  Takto skrátený cyklus je možný, pretože prvé cykly po porode možu byť neovulačné a tomu zodpvoedajú aj tie príznaky. MOžete počkať, upraví sa to do roka, ak nie vhodná je antikoncepcia.