• streptokok a staphylokok

    Dobrý deň, pán doktor, prosím Vás o radu. Pri kultivácii mi zistili streptokok agalactia a staphylococcus aureus. Už sa liečim takmer rok. Mesiac čo mesiac mi dávajú všemožné lieky na užívanie aj na vkladanie. Má to vôbec význam užívať? Chceli by sme bábätko. Nešli by sme do rizika, že sa to prenesie? Ďakujem Vám veľmi pekne. Eva

    Dobrý deň,
    obe baktérie sú normálnou súčasťou pošvovej flóry a nie je potreba ich prítomnosť liečiť. Respektíve ak by Vás aj liečili, takmer vždy sa to do 6. týždňo vráti, lebo obe baktérie sú súčasťou Vášho tela.
    Nič nehrozí ani v gravidite, až pri porode dostanete eventuálne antibiotiká.