• myóm

    dobrý deň, pán doktor, na ročnej kontrole mi môj lekár zistil myóm o veľkosti cca 10-12mm. predtým som nemala žiadne ťažkosti. mám zvláštny priebeh menštruácie po druhom pôrode v sept.2007, prvé 3-4 dni slabá a potom 3-4 dni silná, niekedy aj so slabými kŕčmi. pripísal to myómu. Dana je pre mňa nevhodná a tiež hormóny. mám 34 rokov a dve deti, ďalšie neplánujem. Čo ma čaká? Ďakujem

    Dobrý deň, 10-12 mm myom je tak malý nález, že nemá význam o ňom hovoriť, problémy by robil iba v prípade, keby sa nachádzal priamo v dutine maternice. Osobne si nemyslím, že zmeny menštruácie a krče robí myom, vhodná je hormonálna antikoncepcia.