Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • qlaira

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Pekný večer prajem!Pán doktor chcem sa spýtať,či je možné začať priberať z HAK qlaira?Nechcem to zvaľovať na AK,ale odvtedy ako ju beriem som dosť pribrala.Predtým som brala Yadine a váhu som mala stále rovnakú.Začala som byť aj dosť podráždená.Ešte otazočka,pokiaľ chcem vysadiť AK treba o tom diskutovať s lekárom?Ďakujem!!!

Podobné otázky

 • zastavenie menštruácie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu Qlaira, odchádzam na dovolenku a počas nej mám mať menštruáciu, môžete mi poradiť, ako mám menštruácii zabrániť užívaním tabletiek. (poprípade, ktorú farbu tabletiek mam vynechať).
  ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  u Qlairy je to problematické, lebo obsahuje rozne hladiny hormónov v každej inej farbe. Ak by ste chcela posunúť menštruačné krvácanie mala by ste pokračovať dlhšie v užívaní svetložltých tabliet z nového balenia dovtedy, kým nebudete chcieť menštruovať, potom si dáte zvyšné tablety z prvého balenia a druhé načaté odložíte. Po menštruácii začnete brať úplne nové nenačaté balenie.

 • Otazka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň prajem, po desiatich rokoch som dostala antikonc.tabletky Qlaira,chcem sa spytat ,kedy žena začne byť chránená pred tehotenstvom.Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  kvoli teoretickému riziku posunutej ovulácie z minulého cyklu sa doporučuje chrániť ešte prvých 7 dní od začiatku užívania tabliet, potom ste už plne chránená celú dobu užívania, ak nespravíte chybu alebo sa nevyskytne situácia popísaná v príbalovom letáčku (opakované zvracanie, opakované silné hnačky, antibiotiká).

 • qlaira

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý den. chcela by som sa spýtat..koncim s uzivaním QLAIRA a prechadzam na MERCILON...chcem sa spýtat ako treba prejst na mercilon, je nutne vyuzivat kompletne cele balenie QLAIRA cize aj obidve neaktívne tabletky, alebo zacnem nove balenie MERCILONU v prvý den menstruacie...ktora mi zvykla prist az po uzitý druhej cervenej tabletky.. v lekarni mi nevedeli poradit..Dakujem...

 • Qlaira

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň prosím o radu v piatok ideme na dovolenku a mam mať menštruáciu beriem antikoncepciu Qlaira a bola som u svojej gynekologičky a ona mi odporučila že ked nechcem mat menštruáciu tak nemam zobrat tie dve biele pirulky čo su v balení a mam pokračovat hned v novom balíku je to pravda ked ich neužijem nebuem mat menštruáciu??? dakujem pekne za odpoved :)

 • Tri regol, Qlaira

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,
  uzivala som antikonc. Tri-regol, 4 mesiace, no musela som ju vysadit pretoze som mala problemy. Hlavny problem bol, ze ma velmi boleli prsia. Vymenila som ju za Qlairu, no po 5 tich mesiacoch som mala rovnaky problem + radu dalsich problemov ako bolest pri styku, vyrazky na tvari, bolesti hlavy... Chcela by som sa spytat ci by ste mi vedeli poradit antikonc. ktora by teoreticky tieto problemy nemala vyvolavat?
  Za odpoved dakujem.