Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Zdravie dospelých

klaire, 07.05.2024 10:05

Bolesť kĺbov po pohybe

Trpím občasnou bolesťou kĺbov. Je to len po nejakom náročnom cvičení a potom ešte chvíľu po ňom. Vždy sa snažím pred cvičením zahriať, pretiahnuť... ale veľmi to nepomáha. Čo by mohlo v tomto prípade pomôcť? Môžu byť kĺby preťažené alebo je to normálne. 

 • Richard
  10.05.2024, 08:57

  @klaire neuvadzas vek. moze to byt vekom. v principe bolest ti ukazuje ze bud mas zlu techniku alebo prilis velku zataz. Ak ti zacnu klby opuchat po cviceni je zle nedobre.

  Pozri si ci zataz je technicky spravna ci nerobis nieco zle. napr pri drepoch nesmie ist koleno pred palec nohy.
  Skus zataz robit castejsie ale s mensou intezitou
  Kup si nejake vyzivove doplnky na klby, kolagen, coldrosuf 400 a podobne

  Urcite neprestan cvicit to je to najhorsie, ak behas skus vic bicykel alebo plavanie a podobne, doplnkovy sport... natahuj sa po cviceni ale nemusis hned mozes aj 1-2h po.

  Nie klby po cviceni by nemali boliet. svaly mozu klby by nemali.

 • Sofia
  15.06.2024, 20:45

  ⁣My ho kupujeme starkej na každý sviatok. sama si ho vyžiadala. Veľmi je spokojná. Som ani nevedela že má toľko účinkov. Ona si ho kúpila prvý krát na kĺby a veľmi jej zabral.

 • Jana
  17.06.2024, 12:55

  no a napríklas čo tak nejaký wellness pobyt alebo masáž alebo niečo take uvolnujuce? Ja rozhodne odporučam pobyt tuto ⁣https://www.hotelzochovachata.sk/pobyty/

 • Jolanka
  19.06.2024, 19:57

  ⁣A aký kolagen si kupujete? Lebo ja mám v tom chaos. Poraďte nejaký odskúšaný?

 • Amelia
  21.06.2024, 11:01

  ⁣S Orcacollagenom mám dobré skúsenosti. Som s ním veľmi spokojná a a ako predplatitelka mam 33% zľavu.

 • teravera
  27.06.2024, 17:29

  ⁣Pri bolestiach kĺbov je dôležité urobiť ultrazvuk (US), pretože ide o neinvazívny postup, ktorý pomáha vizualizovať kĺbové štruktúry, ako sú kĺbové povrchy, burzy a šľachy. Ultrazvuk môže vyhodnotiť možné príčiny bolesti, ako je zápal, poranenie, deformácia alebo iné zmeny v kĺboch. To pomáha lekárovi presne diagnostikovať stav a určiť najlepší plán liečby pre pacienta. Ultrazvuk môže byť tiež užitočný na sledovanie účinnosti liečby a progresie ochorenia v priebehu času. Ultrazvuk teda zohráva dôležitú úlohu pri vyšetrovaní a zvládaní bolesti kĺbov, poskytuje presný a individuálny prístup ku každému pacientovi.
  ⁣Bol som tu na ultrazvuku ⁣https://doktorpro.sk/bratislava/services/ultrasound

 • rida
  10.07.2024, 11:04

  @klaire ⁣Tvoja bolesť kĺbov po cvičení môže byť spôsobená viacerými faktormi. Aj keď sa zahrievaš a pretiahneš, svaly a kĺby môžu byť stále preťažené, najmä ak cvičíš intenzívne alebo často meníš cvičebné rutiny. Okrem správneho strečingu by som ti odporučil zvážiť aj podporu kĺbov zvnútra. Osobne mám dobré skúsenosti s ⁣kĺbovou výživou Zlatý muflon. Táto výživa obsahuje zložky, ktoré pomáhajú regenerovať chrupavky a posilňovať kĺby. ⁣Je to však komplexný problém. Je to aj otázka zlepšenia techniky cvičenia. Zlepšiť stravu a celkový životný štýl.

+ -
Príspevkov: 7