Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 09.08.2009 20:37

Stretávanie sa otca s dieťaťom po rozvode

Práve sme v rozvodovom konaní, máme 17 mesačného syna. Muž požaduje ( za výraznej asistencie svojich rodičov) aby mal dieťa každú sobotu od 8:30 do 19:30( doteraz nebola v soboty ani doma), každý prvý sviatok vianočný a veľkonočný pondelok celý deň( cestujú k svojej rodine po slovensku) a v júli 1 a 4 týždeň ä kopíruje to ich dovolenku). Príde mi to choré, s dieťaťom je málo, nevenuje sa mu, jeho rodičia ho vieli na posledy cez veľkú noc, ja tam malého nechcem púšťat, nedá sa im dôverovať, nemajú ma za nič. Ja požadujem návštevy 2 až 3 x v týždni po hodinem, v moje prítomnosti, pri bydlisku dieťatka. Ako to máte vy. Zaujímajú ma spôsoby návštev pri rovnako starých ddeťoch. Ďakujem.

 • anonym
  09.08.2009, 22:02

  no neviem aký máte teraz vzťah, ale je jeho otec a má tiež právo na dieťa. a jedna sobota raz za dva týždne nie je veľa. ved je tiež rodič.  a aký má malý k nemu vzťah? je na ňom "závislý"?  nemôžeš  mu brať otca aj ked to medzi vami nevyšlo.
  možno sa nájde niekto z vlastnou skúsenosťou. nech sa darí :wink: a najma nech sa dohodnete správne pre malého.

 • anonym
  10.08.2009, 07:24

  Nepíše dôvod, prečo sa rozvádzate, to môže by ť ovplyvňujúce v našich názoroch

  zdá sa mi prirodzené, že chce svoje dieťa mať aj pri sebe, možno takto  sa mu bude venovať viac ako doteraz, hlavne keď malý príde do veku, keď už nie je tak závislý na tebe. Myslím, že by si mu nemala brániť stretávať sa s otcom:!:  Dieťa nemôže za vaše nezhody, to že ste si nesadli  za to , že nemáš moc v sympatii jeho rodičov a  rozvádzate sa v jeho ešte tak útlom veku, je len dobré, že chce byť s ním v kontakte. Dieťa potrebuje oboch rodičov, nech sú jeho rodičia k tebe akíkoľvek, sú to jeho príbuzní.

  Nechaj to teraz tak, nech sa mu venuje aj otec a keď uvidíš, že to dieťatu nerobí dobre, príp. ho zanedbáva, keď je uňho, tak môžeš znova otvoriť proces. Ale hlavne posledná rada, nikdy nehovor škaredo na svojho mažela pred svojim dieťaťom, svoje pocity nemôžeš ovplyvňovať v jeho vzťahu k nemu.

  Držím palce:tup:

 • anonym
  10.08.2009, 09:49

  Ja mam 10 mes. dcerku a moj ex (chvalabohu sme neboli manzelia) chcel od sudkyne aby mu povolila sa s malou stretavat kazdy prany vikend od 10.00 do 17.00 co je 7 hodin!! Sudkyna skoro spadla zo stolicky! :shock: :shock: :shock: Vraj je to vela s cim suhlasim!! Na tak male dieta!!
  Nemal nikdy o nu zaujem apreto ani nechodi na stretavky.

  Na tvojom mieste by som si na papier (co mi poradila na prvom pojednavani sudkyne kedze sa nedostavil ten idiot) napisala vsetko co pre maleho NEurobil a co mu pokupoval, aky maju vztah, ako sa k malemu sprava. Samozrejme rezim dieta. Kedy vstava, kedy jedava, kedy chodi pocas dna spat (ako dlho spi), od do ste von, kedy chodi spat vecer.... proste vsetco ro bezne robi pocas dna.
  Napis si aj preco nesulhlasis aby mal dieta kazdu sobotu (ze nebol vtedy nikdy doma....), preco nesuhlasis s celym dnom (velka noc, vianoce)
  Je to hlavne na dohode rodicou. Myslim si ze ak budete mat rozumnu sudkynu tak nedovoli aby 17 mes. dieta bolo 1 a 4 tyzden v juli bez matky!
  Napis svoje poziadavky. Ako si to vsetko predstavujes ty!!!
  Drzim palce a ozvy sa aj sukromnou spravou ako si dopadla.
  levicaiva

 • anonym
  10.08.2009, 09:54

  Zabudla som napisat ohladom toho rezimu dna....podla toho urci otcovi stretavanie sa zo synom. Mam na mysli cas (hodinu) kedy pride.
  Treba hlavne podotknut ze syn je maly na to aby bol s otcom dlho bez matky. Popripade spomenut dojcenie ak dojcis. Choroby maleho.....VSETKO
  Ten papier na sude naozaj pomoze.

 • anonym
  10.08.2009, 13:17

  Pridávam sa k názoru ze je nedobré brat dietatu otca len kvoli tomu ze vy dvaja sa rozvádzate. Keby nemal onho záujem tak si nevyziada tolko návstev. A ked po case uvidís ( a to zistís zo správania malého!!) ci majú dobrý vztah alebo nie, tak potom mozes zasiahnut.

 • anonym
  10.08.2009, 13:21

  hlavným dôvodom na rozvod sú jeho rodičia, a to že manžel stál vždy na ich strane, všetko ostatné sa už len nabaluje na to , napr. vrieskal po mne 2 týždne po pôrode, lebo som nechcela poslať malého na návštevu, ked jeho matka zavolala.on ho chce každú sobotu, v soboty nie je doma, má pracovné povinnosti, jasný sygnál pre mňa ktoto dieťa chce mať v sobotu ( jeho matka)

 • anonym
  10.08.2009, 13:24

  Pre ostatné, nechcem brániť malému stretávaniu sa so synom, ale jehonápadnázmena správania sa nastala po porade s právnikom,

 • anonym
  10.08.2009, 13:40

  tak to je iné, keď si doplnila, asi zasiahni, nepotrebuješ predsa aby jeho matka ovplyvňpvala dokonca tvoj vzťah so synom. Ja som bola autorka 2. prispekvku. Aj keď si myslím, že dieťa mám mať otca, má byť s ním on, príp. ke´d v sobot ppracuje ,bud proti tomu, ke´d chce byť s ním, tak nech je pri ňom aj on so starými rodičmi (jeho rodičmi) , ale  nie sám so starými rodičmi. Ťažko ti viac poradím , ale levicaiva poradila dobre, ona má  s týmto lepšie skúsenosti a myslím, že dobré, naozaj prajem pekvné nervy

 • anonym
  10.08.2009, 16:25

  myslim, ze uvedeny rozsah stretavania sa dietata s otcom by bol v poriadku za predpokladu, ze dieta by malo aspon 3-4 roky. No tak male dieta este potrebuje svoj rezim a je lepsie, ked sa otec stretava s nim takym sposobom,ze ho chodi navstevovat a je tam aj matka.

 • anonym
  10.08.2009, 16:49

  nemas za co. Musime si predsa pomahat! A ozvy sa ako si dopadla. :kiss:

 • anonym
  19.09.2009, 20:33

  Aj ja mám ten istý problém.Podala som už o rozvod ale ešte mi papiere nedošli.Muž o malú záujem moc nemal,teraz za ňou chodí 1-2krát do týždňa na hodinku lebo potom sa ponáhla za kamarátmi ( cez výkend sa o ňu nezaujíma ),jeho matka tak isto nemá záujem o malú,nevidela ju už dva mesiace.No bojím sa že pred súdom sa bude hrať na starostlivého otca a bude ju chcieť na výkend no nie pre seba ale pre svoju matku (z ktorej má malá velký strach) a pre sestru ktorá je stará dievka a nemá deti.Vždy som mala pocit že muž by bol najradšej keby jeho sestra mohla vychovávať našu dcérku lebo ona je v jeho očiach svätyňa.Dá sa nejak dokázať pred súdom že ako otec nestojí za nič?Všetko čo malá má jej kúpili moji rodičia s ktorými teraz žijeme a pomáhajú nám.

 • anonym
  01.10.2009, 04:08

  Myslím, že tvoji rodičia bymali napsťa svedectvo - čestné vyhlásenie ako presne ti teraz pomáhajú, koľko ty prispievaš na nájomné, ( aj ked asi neprispievaš, ale kto to zistí), čo a v akej sume dieťaťu kupuju ,ty napíšeš čo kúpil a zabezpečil on a tak ako to napíslala leviva iva, jej rada pomohl aj mne.

 • anonym
  01.10.2009, 16:33

  Ďakujem za radu.Minulý týždeň som už dostala papiere a včera nás hneď aj rozviedli.Ten idiot si zrazu začal robiť nároky pred kurátorkou na malú a robil zo mňa chuderu že mu bránim v stretávaní sa s malou.Hajzel jeden.Chcel obmedzené stretávanie ale sudkiňa bola úplne perfektná a dala mu neobmedzené a len s mojím súhlasom.Veď uznajte doteraz o ňu nestál a zrazu by ju chcel na celé dni ale bezomňa.Bohužial jeho sestra je stará bezdetná dievka a potrebuje ju pre ňu a nie pre seba.Dosť smutné,dcérka by si zaslúžila toho najlepšieho otca

+ -
Príspevkov: 13