Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Dojčenie

anonym, 14.05.2010 12:40

co pit?

baby chcem odstavit malu (6,5mes)naschval ma kuse,vzpiera sa ked jej dam prso.bradavky ma dohrizene.musim snu najrpv 5 minut bojovat aby som ju ukludnila a pocas dojcenia ju drzat za nohy aby sa neotacala(dojcenie po leziacky).ale co robit,ked sunar odmieta?

 • levicaiva
  14.05.2010, 13:28

  Skus najprv odsat mlieko a tak jej dat. Nemozes predsa trpiet pri kojeni. Ak to nepomoze skus Nutrilon. Mozno jej bude chutit viac. Alebo sa porad s doktorkou malej.
  Drzim palce

 • anonym
  14.05.2010, 16:20

  spoj sa s nejakou laktacnou poradkynou. Oni mavaju dobre rady, su na to skolene. Mozno je to len prechodna faza, asi jej rastu zubky.

 • katka148
  14.05.2010, 16:23

  Pokiaľ máš mliečka, ja by som tiež skúsila odsať a dať jej napríklad lyžičkou, možno to bude pre ňu zaujímavé a mliečko tak popapá. Materské mliečko je predsa len materské a ja by som ho hneď nenahrádzala umelým. A možno ti nechce cicať a vzpiera sa, pretože práve nie je veľmi hladné. Mne keď malá protestuje pri dojčení, nechám ju chvíľu tak a skúsim neskôr.

 • AdinkaJ
  15.05.2010, 14:04

  ahoj, možno by si mohla ešte skúsiť laktačnú poradkyňu z t vojho okolia porozprávať sa s ňou. NIč za to nedáš a možno nájdete riešenie, čo sa mohla prihodiť že malý sa takto správa a napravíte to.
  nazvala by som to dojčenským štrajkom - môže byť z rôznych príčin, ak bol tok mlieka príliš pomalý, alebo príliš rýchly - aj vtedy deti hryzú, aby "regulovali" ten príval. Podľa toho by bolo treba riešiť alebo nadprodukciu, alebo zvýšiť tvorbu mliečka.
  Tiež nútenie dieťaťa na prsník môže takto skončiť, alebo zmätenie dieťatka cumlíkom - ak dieťa bolo chované aj z fĺaše, alebo len ukľudńované dudlom,  tiež z rôznych emocionálnych príčin - ak sa zrazu niečo zmení, alebo ho učia prespať celú noc, alebo učiť spať v postieľke .... je mnoho dôvodov. preto je to najlepšie posúdiť a rozobrať bližšie.
  Je ale zrejmé, že tvoje mliečko jej chutí, a má "chochmes" ked´odmieta umelé náhrady .
  Tu by si tiež teda mohla odsávať a chovať ho pohárikom, ak by bolo nevyhnutné, ale to naozaj len po dohode s tou poradkyňu, ak by nebola iná možnosť .
  Prípadne ak máte podpornú skupinu dojčiacich mamičiek v tvojom okolí, tam by ti tiež mohli poradiť konkrétne.
  ja robím poradenstvo a máme aj podpornú skupinu v Zvol. Slatine  a Detve .... ak budeš chcieť , a nenájdeš na www.mamila.sk čienku z tvojhookolia, zisstím ti, ešte tam nie sú všetky zapísané. pa
  Adina :-)

 • anonym
  15.05.2010, 16:59

  laktacna mi tiez nevedla poradit co stym.nepouzivame ani cumlik ani flasu.

 • AdinkaJ
  15.05.2010, 17:11

  a  videla dojčenie ? Ako to komentovala ? Vyskúšali ste napríklad to kŕmenie pohárikom ?

+ -
Príspevkov: 6