Tehotenské nevoľnosti: Skúste toto ovocie

Redakcia | 7. jún 2022
Tehotenské nevoľnosti

Aj vy nerozumiete tomu, prečo sa tehotenskej nevoľnosti hovorí ranná, keď vás trápi celý deň? Niektoré ženy o nej netušia, no iným kazí radosť z očakávania bábätka. Pravdepodobne súvisí so zvýšením hladiny niektorých hormónov a so zvýrazneným čuchom.

„Vaše telo používa pachy na posúdenie bezpečnosti. Tým, že zacítite pokazené jedlo, vyhnete sa mu,“ vysvetľuje Miriam Ericková, M.S., R.D.N., autorka knihy Zvládanie rannej nevoľnosti. Niekedy je však nevoľnosť v tehotenstve neúnosná. Okrem suchého pečiva a vody vám môže pomôcť aj ovocie.

4 ovocia proti nevoľnostiam 

Citrón

Vytlačte si ho do pitnej vody a pokojne ho môžete aj olízať. Typická osviežujúca vôňa a chuť upokoja váš žalúdok.  

Banán

Ovocie, ktoré dokázateľne znižuje nevoľnosť, poskytne vášmu telu aj živiny a draslík, ktoré vám doplnia energiu a na chvíľu vás zasýtia.

Melón

Žltý, červený... Vždy a všade! Sladký, voňavý, osviežujúci a navyše ľahko stráviteľný, vďaka čomu váš tráviaci systém potrebuje na jeho strávenie iba minimálnu námahu. Mimochodom, vďaka vysokému obsahu vody dokáže melón bojovať aj proti dehydratácii, ak zvraciate

Jablko

Vláknina vám pomôže vylúčiť z tela látky spôsobujúce nevoľnosť, ale ak je jej priveľa, môže to spôsobiť opak. Jablká však nikdy nie sú zlou voľbou, len to neprežeňte s ich množstvom. Ak máte ťažkosti s trávením tuhej stravy, vyskúšajte jablkové pyré alebo džús.

Ovocie obsahuje veľa fruktózy, ovocného cukru, preto to ani s maškrtením v tomto smere nepreháňajte.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: